Turystyka Olomoucký kraj
Turystyka Opolskie kwitnace

Ścieżka czasu

„Ścieżka czasu“ jest wspólnym produktem turystycznym Kraju Ołomunieckiego i Województwa Opolskiego. Główną cechą łączącą oba te regiony jest nie tylko bliskie położenie geograficzne, ale również fakt, że oba regiony mają wspólne korzenie historyczne i kulturalne. Właśnie z tego względu za główny motyw przewodnika wybrano czas, który znajduje odzwierciedlenie we wszystkich aspektach działalności człowieka i jednocześnie miał bardzo duży wpływ na bliskość kulturalną obu regionów. Te z kolei potwierdziły swoje zainteresowanie współpracą podpisując w 2002 roku umowy i wspólnie zaczęły brać udział w utrzymywaniu i rozwoju dziedzictwa kulturowego po obu stronach granicy.

Przewodnik po atrakcjach Kraju Ołomunieckiego i Województwa Opolskiego ma być dla zwiedzających inspiracją do poznania najciekawszych miejsc znajdujących się w obu regionach, w których motyw czasu znajduje odzwierciedlenie pod względem historycznym jak i rozwoju naturalnego. Czas wpływa w wyraźny sposób na nasze otoczenie – widać to w całym szeregu zachowanych zabytków i innych wytworów działalności człowieka lub w tym, w jaki sposób człowiek w historii przekształcał swoje otocznie, jak zmieniają się jego przyzwyczajenia i tradycja.

Ścieżka czasu jest zachętą do odwiedzenia zamków, pałaców, zabytków sakralnych i kościołów. Prezentuje naturalne bogactwo krajów i pomysły na wycieczki, zachęca do rozrywki przy dobrym jedzeniu i do relaksu lub odpoczynku w uzdrowiskach lub centrach wellness. Odkryj na Ścieżce czasu to, co najprzyjemniejsze, co mają do zaproponowania Kraj Ołomuniecki i Województwo Opolskie.